Zavřít reklamu

Samsung na svém webu zveřejnil příspěvek, který nabízí jedinečný pohled do „designové kuchyně“ nadstavby One UI 4. Jako jeden z hlavních cílů si vytyčil to, aby uživatelské prostředí bylo intuitivní a bezpečné a zároveň umožňovalo jej uživateli co nejvíce přizpůsobit jeho potřebám.

Verze 4 začíná systémem barev zaměřeným na vyčištění vzhledu. Barva je aplikována na nejdůležitější prvky, vše ostatní je černobílé. Systém má tři skupiny barev: základní, funkční a aplikační. Před verzí 4 používalo rozhraní lehce odlišné barvy, které znamenaly ale to stejné. Nyní jsou konzistentně sjednoceny tak, aby vytvářely funkční barvy; např. červená znamená „odmítnout“, „odstranit“, „vymazat“ apod.

OneUI_design_1

Samsung rovněž přemýšlel o tom, jak změnit design aplikací nadstavby tak, aby lépe vyhovoval potřebám různých lidí. To byla hlavní myšlenka, která stála za redesignem aplikací jako Počasí nebo Kalendář. Někteří uživatelé se chtějí podívat na aktuální počasí, jiní zase chtějí vědět, jaké počasí bude celý den. Předtím byly tyto informace smíchány dohromady, nyní jsou rozděleny do samostatných zobrazení.

OneUI_design_2

Stěžejním cílem pro One UI 4 bylo poskytnout uživatelům ujištění, že nadstavba respektuje jejich soukromí. Stavový řádek nyní zobrazuje indikátory ochrany soukromí, které uživatele upozorní, když nějaká aplikace používá mikrofon, fotoaparát a další funkce. Ovládací panel oprávnění ukazuje statistiky o tom, které aplikace používají jaká oprávnění a jak často, a nabízí také možnost je odmítnout. Zde se však společnost jasně inspirovala v iOS Applu.

OneUI_design_3

One UI 4 aplikuje stejný vizuální jazyk na různé produkty řady Galaxy, ať už jde o smartphony, tablety, chytré hodinky, nebo notebooky. Správné nastavení tmavého režimu nebylo snadné, jelikož muselo najít rovnováhu mezi vizuálním pohodlím a zachováním vzhledu aplikací a jejich pocitu z nich.

OneUI_design_4

Důležitým faktorem při vytváření One UI 4 byla také možnost sebevyjádření. Prostředí využívá barevný systém designového jazyka Androidu 12 Material You k „vytažení“ pěti barev z nastavené tapety a úpravě aplikačního rozhraní kolem nich. Pokud si chcete o „designovém příběhu“ One UI 4 přečíst více, navštivte tuto stránku.

OneUI_design_5

Související články

Dnes nejčtenější

.