Zavřít reklamu

Jak známo, globálně populární „kecálek“ WhatsApp umožňuje posílat soubory o maximální velikosti 100 MB, což je pro mnohé uživatele zkrátka málo. To by se však již brzy mohlo změnit, jelikož aplikace nyní podle všeho testuje mnohem vyšší limit pro vzájemné sdílení souborů.

Na WhatsApp specializovaný web WABetainfo objevil, že někteří betatesteři aplikace (konkrétně ti v Argentině) si mohou vyměňovat soubory s velikostí až 2 GB. Řeč je o verzích WhatsAppu 2.22.8.5, 2.22.8.6 a 2.22.8.7 pro Android a 22.7.0.76 pro iOS. Je třeba mít na paměti, že jde pouze o testovací funkci, takže není zaručeno, že ji WhatsApp nakonec vydá pro všechny. Pokud tak nicméně učiní, bude funkce dozajista velmi žádaná. V tuto chvíli každopádně není jasné, jestli by uživatelé mohli své mediální soubory posílat v jejich původní kvalitě. Aplikace je totiž nyní někdy komprimuje do zcela nepřijatelné kvality, což uživatele nutí uchylovat se k různým trikům, např. k posílání fotografií jako dokumentů.

WhatsApp v současnosti pracuje na dalších dlouho žádaných funkcích, jako je emoji reakce na zprávy nebo usnadňující hledání zpráv. Již velmi brzy by také měla být dostupná snad vůbec nejžádanější funkce, a to možnost používat aplikaci na čtyřech zařízeních současně.

Související články

Dnes nejčtenější

.