Zavřít reklamu

Používáte globálně nejpopulárnější chatovací aplikaci WhatsApp? Pokud ano, pak vám určitě přijde vhod těchto 5 skrytých nebo méně známých tipů, které vám v aplikaci ulehčí život.

Připnutí chatů

Všichni máme své oblíbené kontakty. S tolika zprávami, které přicházejí do různých chatů, je snadné v záplavě různých vláken ztratit oblíbené konverzace. Pokud chcete mít konkrétní chat vždy na očích, můžete si jej připnout. To uděláte tak, že klepnete a podržíte kontakt nebo skupinu a vyberete nahoře ikonu špendlíku. Takto si můžete připnout až tři chaty.

WhatsApp_pripnuti_chatu

Vypnutí automatického stahování videí a fotografií 

Jednou z nejotravnějších věcí ve WhatsAppu je zcela jistě automatické stahování obrázků a videí z vašich chatů. Tím se totiž zbytečně zaplňuje a znepřehledňuje vaše galerie. Naštěstí tomu můžete zabránit, a to tak, že přejdete do nabídky Automatické stahování médií (Více možností → Nastavení →Úložiště a data → Automatické stahování médií), kde najdete tři možnosti: Při připojení přes mobilní data, Při připojení k Wi-Fi a Při roamingu. U každé z nich zrušte políčko Fotografie, Audio a Video.

WhatsApp_vypnuti_autom._stahovani_medii

 

Skrytí modré fajfky potvrzující oznámení o přečtení zprávy

I když jsou modré fajfky vedle zpráv někdy užitečné, ne vždy chceme dát někomu vědět, že jsme si jejich zprávu přečetli. Oznámení o přečtení zprávy lze nicméně vypnout. Uděláte to tak, že přejdete do Nastavení→Účet→Soukromí a poté zrušíte políčko Oznámení o přečtení.

WhatsApp_modre_fajfky

Zapnutí mizejících zpráv 

WhatsApp má jako jiné populární sociální platformy funkci mizejících zpráv. Zapnete ji tak, že otevřete konkrétní chat, vyberete jméno kontaktu, klepnete na možnost Automatické odstraňování zpráv a zvolíte jednu z následujících možností: Po 24 hodinách, Po 7 dnech nebo Po 90 dnech.

WhatsApp_mizejici_zpravy_nabidka

Změna velikosti a formátu písma

Věděli jste, že ve WhatsAppu můžete měnit velikost písma a formátovat text? Velikost písma změníte tak, že přejdete do Více možností→Nastavení→Chaty→Velikost písma. Na výběr je malé, střední nebo velké písmo. U formátování textu aplikace používá speciální znaky. Pokud v textu chcete použít kurzívu, ohraničte jej z obou stran podtržítkem (_text_ ). Chcete-li text zvýraznit tučně, vložte na jeho začátku a konci hvězdičku (*text*). Pokud chcete text přeškrtnout, ohraničte jej z obou stran vlnovkou (~text~). WhatsApp kromě toho umožňuje změnit standardní písmo na písmo s pevnou šířkou (neboli neproporcionální písmo). To aktivujete ohraničením textu z obou stran třemi obrácenými čárkami („`text„`).

Dnes nejčtenější

.