Zavřít reklamu

 Společnost Samsung se pravidelně setkává s úniky různých informací. Ještě před představením řady Galaxy S22 jsme o ní věděli prakticky vše, to samé i co se týče nových zařízení Galaxy A. Jednou přijdou zprávy z dodavatelského řetězce, jindy přímo od zaměstnanců, ať už prodejců v maloobchodech, nebo jiných. A to je právě i aktuální případ. 

Zpráva magazínu KoreaJoongAngDaily totiž uvádí, že zaměstnanec společnosti neoprávněně uchovával jisté údaje, z nichž byly některé považovány za chráněné obchodní tajemství. Tento zaměstnanec měl společnost brzy opustit, a proto využil příležitosti, aby si přivydělal tím, že si při práci z domova vyfotografoval jistá důvěrná data.

Samsung sice incident potvrdil, ale o povaze odcizených dat toho mnoho neprozradil. Předpokládá se však, že některá souvisejí s výrobou čipů, konkrétně by mělo jít o nové 3 a 5nm výrobní procesy společnosti. Jak přesně Samsung zjistil, že byla dotyčná data vyfotografována právě chytrým telefonem, také není známo.

Společnost byla také před časem vystavena poměrně závažnému úniku, kdy hackeři odcizili několik stovek gigabajtů dat. Byl to však jeden z mála případů, kdy se takovému subjektu podařilo kompromitovat systémy společnosti. Nejčastějšími případy úniků dat jsou ty pocházející právě od nespokojených či zbytečně chamtivých zaměstnanců. Problém s firemní špionáží došel tak daleko, že Samsung musel zavést i zvláštní předpisy týkající se čínských výrobců OEM, kteří v několika případech získali od zaměstnanců Samsungu důvěrné informace výměnou za směšné finanční částky. 

Související články

Dnes nejčtenější

.