Zavřít reklamu

Smartphony Galaxy poháněné čipsety Snapdragon budou již brzy umět lépe sledovat polohu. Konkrétně „to“ budou umět čipy Snapdragon 8 Gen 1 a Snapdragon 888, a to díky technologii Trimble RTX GNSS od společnosti Trimble.

Qualcomm včera oznámil, že pro své dva špičkové čipsety Snadragon 8 Gen 1 a Snapdragon 888 ve druhém letošním kvartálu prostřednictvím firmwarových aktualizací zpřístupní korekční platformu a technologii Trimble RTX GNSS. Zařízení poháněná těmito čipy by poté měla být schopná přesnějšího sledování polohy a umožnit uživatelské zkušenosti, jako např. navigace v autě s naváděním do pruhů s přesností zhruba 1 metr.

Samsung nebyl v tiskovém oznámení Qualcommu zmíněn, nicméně Snapdragon 8 Gen 1 a Snapdragon 888 používá několik jeho zařízení, takže i ony budou brzy moci zmíněnou technologii využít. Jinými slovy, smartphony Galaxy poháněné Snapdragonem 8 Gen 1 nebo Snapdragonem 888 by se měly v příštích měsících zlepšit v GPS sledování polohy a mít vylepšenou navigaci v autě.

Telefony Galaxy používající čip Snapdragon 888 zahrnují Galaxy S21 FE 5G, řadu Galaxy S21 a „skládačky“ Galaxy Z Flip3 a Galaxy Z Fold3. Snapdragon 8 Gen 1 pak pohání novou řadu Galaxy S22. Je třeba podotknout, že tyto čipy jsou dostupné jen na některých trzích, protože na ostatních jsou zmíněné smartphony osazeny čipy Exynos a ty technologii Trimble RTX GNSS patrně v blízké budoucnosti nedostanou. V našem případě to je právě řada Galaxy S22, která je na evropský trh distribuována s Exynosem.

Související články

Dnes nejčtenější

.