Zavřít reklamu

Minulý týden Google oznámil pro systém ChromeOS podporu Steamu (zatím v Alfa verzi), nejpopulárnější herní distribuční platformy pro PC. Nyní se zdá, že pracuje na další funkci určené pro hráče.

Web About Chromebooks zjistil, že vývojářská betaverze ChromeOS 101 přináší podporu pro výstup s variabilní obnovovací frekvencí (Adaptive Sync). Funkce je skrytá za tzv. vlajkou a je možné ji ručeně aktivovat. Podle všeho je určena pouze pro externí monitory a obrazovky, nikoli pro vlastní displeje Chromebooků.

Variabilní obnovovací frekvenci (VRR) již léta podporují Macy a PC. Funkce umožňuje změnit obnovovací frekvenci monitoru tak, aby odpovídala snímkové frekvenci nabízené počítačem, takže nedochází k trhání obrazu. To je nesmírně užitečné při hraní, jelikož snímkové frekvence se v závislosti na hardwaru, hře a scéně mohou lišit. Funkci též podporují konzole nové generace (PlayStation 5 a Xbox Series S/X).

Podpora VRR však u Chromebooků nebude příliš užitečná, pokud nedostanou výkonnější procesory a zřejmě také samostatné grafické karty. Můžeme tak doufat, že v blízké budoucnosti se dočkáme (nejen od Samsungu) výkonnějších Chromebooků využívajících čipy APU (od AMD i Intelu) a grafické karty od AMD a Nvidie.

Dnes nejčtenější

.