Zavřít reklamu

Jste-li majiteli Chromebooku od Samsungu a chtěli byste na něm hrát hry nejpopulárnější PC herní platformy Steam, pak pro vás máme dobrou zprávu. Google na své konferenci Google for Games Developer Summit totiž oznámil alfa verzi Steamu (neboli Steam Alpha) pro operační systém ChromeOS. Zatím však bude dostupná jen pro někoho.

Alfa verze Steamu pro Chromebooky (nejen od Samsungu) však byla v tuto chvíli „jen spuštěna“, což znamená, že běžný uživatel se k ní zatím nedostane. Přístupná bude zatím jen omezené skupině uživatelů vývojářského kanálu ChromeOS. Pro ostatní bude podle Googlu dostupná „brzy“.

Google také odhalil minimální systémové požadavky pro spuštění Steam Alpha. Potřeba bude Chromebook s 11. generací procesorů Intel Core i5 nebo i7 a alespoň 7 GB operační paměti. Jinými slovy, na levných Chromeboocích si steamovské hry stejně nezahrajete. Kalifornský technologický gigant kromě toho oznámil i novou herní překryvnou vrstvu pro vybrané androidové tituly. Ta umožňuje tyto hry na Chromeboocích snadno hrát pomocí klávesnice a myši.

Dnes nejčtenější

.