Zavřít reklamu

V předvečer zahájení veletrhu MWC 2022 představila společnost Samsung novou řadu svých Galaxy Book přenosných počítačů. Poté, co Samsung zaznamenal s 30% nárůstem prodejů v segmentu prémiových počítačů značný úspěch, chce totiž zcela logicky získat ještě více. A má čím, protože v nových strojích přináší až 21hodinovou výdrž na baterii, Windows 11, procesory Intel 12. generace, Wi-Fi 6E a podporu pera S Pen. 

Jako první byl oznámen Galaxy Book2 Pro a Galaxy Book2 Pro 360, tedy duo nejtradičnějších produktů řady. Oba notebooky jsou vybaveny 13,3 nebo 15,6“ FHD AMOLED displejem a s procesory Intel Evo i5 nebo i7 12. generace a 8, 12 nebo 32 GB RAM, zatímco maximální kapacita úložiště je zde až 1 TB. Rozšířit ho lze i pomocí karty microSD. Co se týče portů, oba notebooky jsou vybaveny konektorem pro sluchátka a konektory USB typu C, přičemž jeden z nich podporuje rozhraní Thunderbolt 4. Nabíjení je 65W a v tlačítku napájení je po vzoru Applu integrována čtečka otisků prstů.

Jak pak naznačuje samo označení počítačů, rozdíl je mezi nimi především v provedení, kdy můžete model Pro 360 používat jako zařízení 2 v 1. Obsahuje totiž dotykový displej s podporou vstupu pomocí pera S Pen. To však na úkor váhy, protože 13“ verze Pro 360 váží 1,04 kg oproti 0,89 kg u běžného modelu Pro. I v řadě počítačů pak Samsung používá plastové díly z vyřazených rybářských sítí, což známe už z řady Galaxy S22. Konkrétně se jedná o držák touchpadu.

Společnost také oznámila 13,3“ model Galaxy Book2 360, který je z této trojice nejméně vybavený i když i on poskytuje podporu S Penu ve Windows 11 a aplikacích pro Android. Jinak je možné jej konfigurovat s procesory Intel 12. generace i3, i5 nebo i7, 8 nebo 16 GB RAM a 256, 512 nebo 1 TB úložištěm. Všechny modely nabízejí Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.1, přičemž pouze Galaxy Book2 Pro je vybaven volitelným připojením 5G.

Přenosné počítače Samsungu pak poskytují uživatelům jiných zařízení společnosti přidanou hodnotu ve vzájemné provázanosti. To nejen v možnosti využití S Penu, ale také v podobě výhod čerpajících z partnerství mezi Microsoftem a Samsungem, kdy se jedná zejména o meziplatformovou kompatibilitu.

Předprodej novinek startuje 18. března a jejich ostrý start prodeje je plánován na 1. dubna. Základní model Galaxy Book2 360 začíná na 900 dolarech (cca 20 tisíc Kč), Galaxy Book2 Pro 360 vyjde na 1 050 dolarů (cca 23 tisíc Kč) a model Pro2 bude stát 1 250 dolarů (cca 27 500 Kč). Jak ale jistě tušíte, Samsung své počítače do tuzemska oficiálně nedistribuuje (tedy alespoň prozatím).

Aktualizováno:

Po vydání článku nám oficiální české zastoupení společnosti Samsung zaslalo i tiskovou zprávu. V ní mimo jiné potvrzuje, že novinky na českém trhu skutečně dostupné nebudou. Souhrnný text najdete níže, pokud si chcete zprávy přečíst celé, můžete se na ně podívat zde.

TZ – Samsung představil na MWC notebooky Galaxy Book2 Pro a Galaxy Book2 Business 

Vážení přátelé,

společnost Samsung Electronics představila nejvyšší řadu notebooků Galaxy Book2 Pro. Tvoří ji dvě vlajkové lodi současné nabídky Samsungu, Galaxy Book2 Pro 360 s dotykovým perem S Pen a Galaxy Book2 Pro s podporou 5G. V obou případech se zájemci můžou těšit na flexibilní univerzální pojetí, které je v dnešním pracovním prostředí nutností, a oba mají mnohé z předností mobilních zařízení Samsung Galaxy. Základním znakem je vysoká produktivita a možnost práce kdekoli a kdykoli. 

Samsung také představil nový výkonný notebook Galaxy Book2 Business, postavený na platformě vPro a vybavený vyspělými funkcemi zaměřenými především na bezpečnost a produktivitu. Firmám by měla novinka usnadnit přechod k novému hybridnímu pracovnímu prostředí, které je v současné „nové realitě“ stále obvyklejší. Dostupnost platformy Intel vPro se na jednotlivých trzích liší, je k dispozici na vybraných modelech Galaxy Book2 Business s čipsety Intel i5 a i7. Modely Galaxy Book2 Business bez vPro jsou rovněž k dispozici s čipsety Intel i3, i5 a i7. 

V České republice modely Galaxy Book2 Pro, Galaxy Book2 Pro 360 a Galaxy Book2 Business nebudou dostupné.

Související články

Dnes nejčtenější

.