Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že čínská společnost OnePlus pracuje na telefonu OnePlus Nord 3. Nyní do éteru pronikly jeho údajné specifikace, z nichž nejvíce zaujme informace o nabíjecím výkonu. Ten by totiž měl být extrémně vysoký.

Podle respektovaného leakera Digital Chat Station bude třetí generace Nordu disponovat AMOLED displejem s velikostí 6,7 palců, rozlišením FHD+ (1080 x 2412 px), obnovovací frekvencí 120 Hz a vlevo nahoře umístěným kruhovým výřezem. Pohánět jej má nový „skorovlajkový“ čip MediaTeku Dimensity 8100 (výkonově by měl být srovnatelný s loňským vlajkovým čipsetem Qualcommu Snapdragon 888), který prý doplní 12 GB operační a 256 GB interní paměti.

Fotoaparát má být trojitý s rozlišením 50, 8 a 2 MPx, přičemž hlavní prý bude postaven na senzoru Sony IMX766 s clonou f/1.8, druhý má být „širokáč“ a třetí prý bude sloužit jako monochromatický snímač. Přední kamerka má být 16megapixelová. Součástí výbavy prý bude v displeji zabudovaná čtečka otisků prstů nebo stereo reproduktory a chybět nemá ani podpora 5G sítí. Baterie má mít kapacitu 4500 mAh a podporovat superrychlé nabíjení s výkonem 150 W. V této souvislosti připomeňme, že nejrychlejší nabíječky Samsungu mají v dnešní době silně podprůměrných 45 W. Operačním systémem bude podle všeho Android 12.

Telefon, který by mohl jít přímo proti Samsungu Galaxy S21 FE, bude údajně představen někdy v létě. V tuto chvíli není známo, jestli se dostane na mezinárodní trhy (s ohledem na jeho předchůdce však velmi pravděpodobně ano).

Související články

Dnes nejčtenější

.