Zavřít reklamu

Samsung představil nové smartphony střední třídy Galaxy A33 5G a Galaxy A53 5G. I když by se mohlo zdát, že první zmíněný toho oproti svým sourozencům tolik nenabízí, opak je pravdou. Liší se od nich jen v některých detailech, jako je např. menší rozlišení některých fotoaparátů nebo nižší obnovovací frekvence displeje. My se nyní podíváme na to, jestli se vyplatí upgradovat na tento telefon majitelům jeho „dědečka“ Galaxy A31.

Oba telefony disponují Super AMOLED zobrazovačem typu Infinity-U s velikostí 6,4 palců a rozlišením FHD+, Galaxy A33 5G však podporuje obnovovací frekvenci 90 Hz, zatímco Galaxy A31 si musí vystačit se standardní 60Hz frekvencí. Galaxy A33 5G se navíc chlubí ochranou displeje Gorilla Glass 5 (Galaxy A31 nemá žádnou). Novinka se také pyšní zvýšenou odolností proti vodě a prachu, a to podle standardu IP67 (znamená to, že vydrží ponoření do hloubky až 1 metru po dobu až 30 minut). Galaxy A31 není proti vodě ani prachu chráněn vůbec.

Galaxy A33 5G je vybaven čtverným fotoaparátem s rozlišením 48, 8, 5 a 2 MPx. Oproti dvě generace starému sourozenci nemá tak kvalitní snímač hloubky (2 vs. 5 MPx), pyšní se však lepším hlavním fotoaparátem. Nejenže má lepší světelnost objektivu (f/1.8 vs. f/2.0), ale nabízí také „rozdílovou“ funkci v podobě optické stabilizace obrazu. Samozřejmě používá zbrusu nový čipset Samsungu pro střední třídu Exynos 1280 (stejný pohání i Galaxy A53 5G), který bude podle všeho znatelně rychlejší než čip Helio P66, kterým je vybaven jeho „vnuk“. Bude také zcela jistě energeticky úspornější.

Lepší výdrž, delší softwarová podpora

Telefon dostal do vínku baterii s kapacitou 5000 mAh, stejně velkou má i Galaxy A31. Novinka ovšem nabízí rychlé nabíjení s výkonem 25 W, zatímco Galaxy A31 si musí vystačit s 15 Watty. Softwarově je postavena na Androidu 12 s nadstavbou One UI 4.1 a Samsung jí garantuje čtyři velké systémové aktualizace a pět let bezpečnostních updatů. Galaxy A31 byl uveden na trh s Androidem 10 a nadstavbou One UI 2.5, je možné jej upgradovat na Android 11 a někdy v budoucnu má obdržet update s Androidem 12. Bezpečnostní updaty bude dostávat do roku 2024. V tomto ohledu je tedy Galaxy A33 5G mnohem perspektivnější.

Jak z výše uvedeného vyplývá, odpověď na otázku, jestli se vyplatí z Galaxy A31 přejít na Galaxy A33 5G, je nasnadě. Snad jedinou nevýhodou novinky oproti Galaxy A31 je absence 3,5mm jacku, a chybějící napájecí adaptér v balení, ale to je skutečně jen detail, který snadno přebije vyšší obnovovací frekvence displeje, zvýšená odolnost, podle všeho více než dostatečný výkon, 25W rychlé nabíjení a dlouhá softwarová podpora. Telefon u nás bude dostupný od 22. dubna ve variantě 6 + 128 GB, a to za cenu 8 999 Kč.

Nově představené smartphony Galaxy A je možné předobjednat například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.