Zavřít reklamu

Samsung dnes představil nový smartphone střední třídy Galaxy A53 5G. Jedná se o nástupce loňského úspěšného modelu Galaxy A52, oproti kterému přináší některá vylepšení. Oba smartphony jsou vybaveny 6,5palcovým Super AMOLED displejem typu Infinity-O s rozlišením FHD+, standardem HDR10+ a poddisplejovou čtečkou otisků prstů. Novinka nicméně disponuje obnovovací frekvencí 120 Hz, zatímco Galaxy A52 „umí“ jen 90 Hz. Telefony sdílejí stejný design a mají i stejnou certifikaci odolnosti vůči vodě a prachu, tedy IP67.

Galaxy A53 i Galaxy A52 také obsahují stereo reproduktory, první zmíněný, tedy aktuální novinka, však postrádá 3,5mm jack. To je nicméně nejen u smartphonů Samsungu nevyhnutelný trend, který by v rozhodování o koupi neměl hrát velkou roli. Novinka používá zbrusu nový čipset Samsungu pro střední třídu Exynos 1280, který je výkonnější než čip Snapdragon 720G pohánějící Galaxy A52. Projevit by se to mělo jak u každodenního používání, tak samozřejmě u hraní her.

 

Oba smartphony disponují stejnou fotosestavou, tedy 64MPx hlavním fotoaparátem s optickou stabilizací obrazu, 12MPx „širokáčem“, 5MPx makro kamerou a 5MPx snímačem hloubky. Sdílejí i stejný 32MPx selfie fotoaparát. V této oblasti by mezi oběma neměl být velký rozdíl, i když Samsung se při představování novinky zmínil o tom, že vylepšil software fotoaparátu, aby telefon pořizoval kvalitnější snímky za horších světelných podmínek, a vylepšený má být také noční režim.

Větší baterie a rychlejší nabíjení

Galaxy A52 byl uveden na trh s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.1 a byly mu přislíbeny tři velké systémové aktualizace. Nástupce softwarově pohání Android 12 s nadstavbou One UI 4.1 a slíbeno má čtyři velké systémové updaty. To je skvělá zpráva pro ty, kteří jej hodlají používat několik příštích let. A konečně, Galaxy A53 má větší kapacitu baterie než předchůdce (5000 vs. 4500 mAh), takže jeho výdrž by měla být o poznání lepší. Oba telefony podporují 25W rychlé nabíjení, které slibuje dobití z 0 na 100 % přibližně za hodinu.

Celkově vzato nabízí Galaxy A53 o něco plynulejší zobrazování obsahu na displeji, vyšší výkon, delší softwarovou podporu, podporu 5G sítí a (pravděpodobně) delší výdrž baterie. Vylepšení to jsou solidní, nikoli však zásadní. Někoho může zklamat prakticky „netknutý“ fotoaparát (i když novinky se odehráli zejména na poli softwaru) i absence 3,5mm jacku. Pokud jste majiteli Galaxy A52, patrně se vám koupě jeho nástupce nevyplatí, pokud však vlastníte Galaxy A51, Galaxy A53 zcela jistě stojí za zvážení.

Nově představené smartphony Galaxy A je možné předobjednat například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.