Zavřít reklamu

Asi tu nemusíme opakovat, že nezpochybnitelným králem na poli ohebných telefonů je korejský technologický gigant Samsung. I když se někteří konkurenti (jako Xiaomi nebo Huawei) snaží, co mohou, aby Samsung v této oblasti dohnali, zatím se jim to příliš nedaří, a to i když jejich nejsou jejich „ohebné“ pokusy nijak špatné. Již nějakou dobu se v „zákulisí“ hojně mluví o tom, že na trh se skládacími smartphony brzy vstoupí další čínský hráč, a to Vivo. Nyní se na čínské sociální síti Weibo objevily fotografie, které údajně ukazují jeho první ohebný model Vivo X Fold.

Údajný Vivo X Fold byl podle všeho zachycen v čínském metru, přičemž byl před zvědavými zraky ukryt v silném ochranném pouzdru. Zařízení se podle všeho skládá dovnitř a ve střední části panelu není žádná viditelná rýha. Podle předchozích neoficiálních informací za její absencí stojí komplexní kloubový mechanismus čínského výrobce. Spekuluje se také, že displej bude chráněn sklem UTG. Již předtím též unikl nákres telefonu, podle nějž bude disponovat čtverným zadním fotoaparátem, z nichž jeden bude periskopový, a jeho vnější displej bude mít kruhový výřez pro selfie fotoaparát.

Kromě toho se spekuluje, že zařízení dostane do vínku 8palcový OLED displej s rozlišením QHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, čipset Snapdragon 8 Gen 1 a baterii s kapacitou 4600 mAh a podporou 80W rychlého drátového a 50W bezdrátového nabíjení. Kdy by mohla být novinka představena a jestli bude dostupná i na mezinárodních trzích, není v tuto chvíli známo. Něco nám ale říká, že právě Vivo X Fold by mohl být tou „skládačkou“, která by mohla ohebné Samsungy skutečně potrápit.

Související články

Dnes nejčtenější

.