Zavřít reklamu

Do éteru pronikly první rendery chystané vlajkové lodi Sony Xperia 1 IV (neplést se smartphonem Xperia 5 IV, což bude jeho kompaktnější verze), která by mohla konkurovat řadě Samsung Galaxy S22. Vysoce kvalitní obrázky ukazují důvěrně známý design zařízení Xperia.

Xperia 1 IV bude podle renderů zveřejněných webem ComputerBase disponovat masivním zhranatělým tělem s protáhlým displejem (podle všeho s poměrem stran 21:9) s poměrně výrazným horním a spodním rámečkem a vertikálně uspořádaným trojitým fotoaparátem. Jinými slovy řečeno, jde o docela typickou Xperii, a jak známo, tyto telefony nejdou v oblasti designu s mainstreamem.

Xperia 1 IV bude podle neoficiálních informací lákat na OLED displej s velikostí 6,5 palců, vysokým rozlišením 1644 x 3160 px a obnovovací frekvencí 120 Hz, aktuální vlajkový čip Qualcommu Snapdragon 8 Gen 1, 12 nebo 16 GB operační paměti a stereo reproduktory. Telefonu nemá chybět odolnost proti vodě a prachu podle standardu IP65 nebo IP68 či podpora 5G sítí. Jeho rozměry prý budou 164,7 x 70,8 x 8,3 mm. Kdy bude nová vlajková Xperia uvedena na scénu, není v tuto chvíli známo, spekuluje se však o dubnu nebo květnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.