Zavřít reklamu

Včera jsme vás informovali o tom, jak smartphony Galaxy škrtí svůj výkon a ten plný poskytují jen benchmarkovým aplikacím. Funkce Games Optimization Service (GOS) totiž omezuje výkon CPU a GPU ve více než 10 000 aplikacích, což se samozřejmě úplně nesetkalo s pochopením u uživatelů telefonů. Společnost Samsung již ke kauze vydala své oficiální vyjádření, i když je to poněkud zvláštní.

výkon

Jak se dalo předpokládat, Samsung v něm tvrdí, že důvodem omezování je zabránit přehřívání zařízení při dlouhodobém jeho používání aplikací nebo her. Společnost však již připravuje řešení, které dá uživateli možnost toto omezení vypnout, a které přijde s aktualizací softwaru. Bude se jednat o tlačítko, které umožní přinutit systém GOS (prostřednictvím aplikace Game Booster, která je v zařízeních Galaxy předinstalována), aby upřednostnil právě výkon před vším ostatním (tedy i výdrží baterie).

Člověk však může být trochu zmatený z toho, co tím Samsung vlastně myslí. Když se totiž do Game Booster podíváte, tak zde možnost volby upřednostnění výkonu již najdete (stejně jako třeba úsporu baterie). Je tedy otázkou, zda budete muset vybírat aplikace a hry, kterým chcete poskytnout plné možnosti zařízení ručně, nebo jestli jen Samsung rozšíří nabídku Optimalizace hry třeba o heslo Neomezeno atd.

Aktualizace:

České zastoupení společnosti Samsung nám poslalo oficiální vyjádření ke kauze, přečíst si jej můžete níže.

„Naší prioritou je poskytovat nejlepší zákaznickou zkušenost plynoucí z užívání našich mobilních telefonů. Funkce Game Optimizing Service (GOS) byla navržena tak, aby pomohla herním aplikacím dosahovat vysokého výkonu a zároveň efektivně řídila teplotu zařízení. Služba GOS neupravuje výkon neherních aplikací. Vážíme si zpětné vazby, kterou dostáváme k našim produktům, a po pečlivém uvážení plánujeme brzy vydat aktualizaci softwaru, která umožní uživatelům ovládat výkon herních aplikací.“ 

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.