Zavřít reklamu

Podle fanoušků řady Galaxy Note Samsung zcela nesmyslně zaříznul řadu telefonů, která se přece jen od těch ostatních lišila. Společnost ale udělala to jediné rozumné, přičemž zákazník nyní nemusí dlouze vybírat, po jakém zařízení společnosti sáhne. Galaxy S22 Ultra přináší to nejlepší z obou světů. 

Modely Galaxy Note měly paradoxně svou největší konkurenci právě ve vrcholném modelu řad S. A to nyní padá. Máme zde tedy skládací Galaxy Z Fold, který je a bude tím nejvyspělejším zařízením, i když na výbavě třeba minimálně v oblasti fotoaparátů je trochu krácen. A pak je zde Galaxy S22 Ultra, tedy nejvyšší zástupce typické smartphonové řady, který dostal oproti konkurenci výhodu v podobě integrovaného S Penu, kterým však dosud disponoval jen Note.

Změna designu prospěla 

I pokud jste byli příznivci designu řady Galaxy S21, je poměrně fajn, že Samsung po roce zase změnil vzhled nejvybavenějšího modelu. Přichází tak zcela nové zařízení, i když samozřejmě podobnost s Galaxy Note přece jen najdete. Ti, kteří k těmto phabletům ale ještě nepřičichli, jednoduše dostanou zcela nový telefon. A nutno podotknout, že povedený. Zařízení se dobře drží, zaoblené strany neřežou do rukou a matná záda nekloužou. Pryč je také zbytečně masivní výstup fotoaparátů.

Na displej se skvěle kouká, i když už tolikrát vzpomínaný jeho maximální jas využijete minimálně. To, že je roztažený až do rohů, jej paradoxně opticky zvětšuje. Původní generace měla rohy zaoblené, podobně třeba jako je tomu u iPhonů, ale toto řešení vám jednoduše dává větší rozlet, nejen pro prsty, ale samozřejmě i pro S Pen. A právě S Pen je to, co bude bavit nejen původní majitele řady Note, ale i ty nové, které k němu ještě nepřičichli.

Samozřejmě S Pen 

Stylus má u zařízení jasně dané funkce, kdy vám poskytne nejen psaní poznámek na zamčené obrazovce, ale také nabízí třeba inteligentní výběr nebo okamžité zprávy a mnohé další možnosti. Nicméně baví s ním telefon používat i jen v případě, že brouzdáte po webu, kdy máte zařízení položené na stole. Hodně se to podobá práci s tabletem, jen samozřejmě na menším displeji. Baví i jeho blesková odezva, nebaví neustálé klepání do stolu z důvodu vystouplých objektivů fotoaparátů. Bude to chtít prostě kryt.

Stejná fotografická písnička 

Stejně jako baví S Pen, baví i fotoaparáty. I když se u nich oproti loňsku čarovalo jen softwarově, takže předchozí majitelé modelu Galaxy S21 přesně vědí, do čeho jdou. Ať si pak říkají odborné i laické testy o výsledných fotografiích co chtějí, jedná se o profesionální sestavu, se kterou vás bude bavit fotit. Protože je ultraširokoúhlý objektiv už poměrně standard, nejvíce prostě zaujme desetinásobný periskop. Člověk totiž zkouší, co dokáže, a když má dobré světlo, tak toho dokáže opravdu hodně. Někdy je prostě lepší ignorovat všechny informace a užívat si jen to, jak to vidíte sami. Výsledky se vám prostě budou líbit.

Jasně, je zde pak ještě sporný výkon, vysoká cena a mizerná dostupnost. U prvního musím zatím říci, že co se reakcí a chodu zařízení týče, na problém nenarazíte. Ten přichází s mírným zahříváním, které mi přijde subjektivně vyšší, jak u Galaxy S22+, ale také s rychlejším vybíjením baterie. To se ale třeba do recenze ustálí. 32 tisíc Kč za 8/128GB není málo, ale na tolika začíná i největší konkurence v podobě iPhonu 13 Pro Max. Huawei P50 Pro pak stojí jen o 2 tisíce méně. Pro fanoušky Samsungu, kteří ale chtějí to nejlepší, není moc co řešit. Jen si musí počkat, předobjednávek je hodně a kusů málo.

Samsung Galaxy S22 Ultra koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.