Zavřít reklamu

Pokud přemýšlíte o koupi komerčně úspěšného ohebného telefonu, první značkou, který vás napadne, bude nepochybně Samsung. Ten tomuto trhu už nějakou dobu neochvějně vládne, což nyní potvrdila čísla, která zveřejnil známý analytik v oblasti mobilních displejů Ross Young.

Podle Younga, který citoval novou zprávu webu displaysupplychain.com, činil loni podíl Samsungu na trhu se „skládačkami“ (z hlediska dodávek) 88 %. To je o dva procentní body více než v roce 2021.

Tento meziroční nárůst je pozoruhodný, jelikož v loňském roce se na tomto poli objevili noví hráči (zejména čínští). To vše ukazuje na to, že budoucnost skládacích smartphonů bude rozhodně zajímavá. Zpráva webu také odhalila, že dvěma nejprodávanějšími ohebnými telefony za loňský rok byly – nepříliš překvapivě – Galaxy Z Flip3 a Z Fold3. Korejský smartphonový obr měl navíc v „top pětce“ rovnou čtyři „ohýbačky“.

Vzhledem k tomu, že na trh se skládacími smartphony vstupují noví hráči, tak se konkurence v tomto novém segmentu chytrých telefonů zcela určitě zvýší. A to bude dobře nejen pro Samsung, který nemá moc s kým soupeřit, ale i pro zákazníky, kteří budou mít širší výběr.

Související články

Dnes nejčtenější

.