Zavřít reklamu

 Mezi mnohá vylepšení řady Galaxy S22 patří i pevnější konstrukční materiály. Nové telefony totiž mají kromě nejodolnějších skel Gorilla Glass Victus+ také rámeček, který Samsung nazývá Armor Aluminum. Díky těmto dvěma prvkům by měla být zařízení, alespoň co se papírových hodnot týče, odolnější než jejich předchůdci. 

Je tomu ale skutečně tak? Podle toho, co jsme mohli vidět v prvních testech odolnosti, by se tomu dalo i věřit. Model Galaxy S22 si podle YouTube kanálu PBKreviews vysloužil známku odolnosti 10 z 10, model Galaxy S22 Ultra pak odcházel se známkou 9,5 z 10, a to byl i přejet autem. Nicméně tato videa se nesoustředila na drop testy.

Jeden z aktuálně provedených tak zjistil, že při pádu nejsou modely Galaxy S22 a Galaxy S22 Ultra o nic více odolnější než ty loňské, ba dokonce naopak. K tomuto závěru dospěly pádové testy provedené společností Allstate Protection Plans. Je tedy poměrně zajímavé, že vlastní drop testy dělá společnost, která se živí prodejem pojištění elektroniky před poškozením. Jestli jsou výsledky „upravené“, tím ale určitě neříkáme.

Jednoduchý test postupně zahrnuje pád zařízení z výšky 1,83 metru (6 stop) nejprve displejem dolů, poté zadní stranou zařízení, a nakonec i bokem telefonu. A výsledek? Displej všech testovaných modelů Galaxy S22 se při prvním pádu z výšky na nerovný chodník rozbil. Základní model a model Ultra byly vzhledem k rozsahu poškození nepoužitelné, zatímco Galaxy S22+ alespoň zůstal v provozu. Při testech pádu na zadní stranu zařízení se panely také tříštily hned při prvním nárazu.

Zcela logicky tak dochází video k závěru, že vzhledem ke konstrukčním změnám modelů řady Galaxy S22 se minimálně základní model a model Ultra zdají být ve finále ještě méně odolné než jejich předchůdci. Video tak samozřejmě zmiňuje, že byste měli zvážit použití pouzdra, které zlepší jeho ochranu. Na nezaujatý test odolnosti od PBKreviews se můžete podívat níže, nicméně ani zde nejsou výsledky Ultry nijak lichotivé.

Související články

Dnes nejčtenější

.