Zavřít reklamu

Pár dní poté, co YouTube kanál PBKreviews otestoval odolnost základního modelu řady Galaxy S22, si „vzal si do parády“ i její nejvyšší model – S22 Ultra. Jak si v „mučicích“ testech vedl?

První test, který zjišťoval po dobu jedné minuty odolnost vůči vodě, novou Ultru nepřekvapivě nijak nerozhodil – stejně jako ostatní modely disponuje certifikací IP68, jež garantuje, že vydrží ponoření do hloubky až 1,5 m po dobu až půl hodiny.

Jisté překvapení však přinesl ten test, který prověřoval odolnost proti poškrábání. Telefon se totiž poškrábal (i když jen lehce) již od úrovně 6 Mohsovy stupnice tvrdosti, zatímco u základního modelu to bylo až od úrovně 8. Je to překvapivé proto, že všechny modely řady dostaly do vínku stejnou ochranu displeje Gorilla Glass Victus+. Za větší náchylností k poškrábání nejvyššího modelu možná stojí fakt, že na rozdíl od ostatních má zakřivený displej.

Rám, šuplíček na SIM karty, prstence fotoaparátů a vršek dotykového pera S Pen jsou vyrobeny z hliníku. Ultrasonická čtečka otisků prstů i přes hluboké škrábance nadále funguje bezchybně. Ohnutí telefonu z obou stran nezanechává žádné stopy.

Poslední test byl poněkud brutální – youtuber nechal novou Ultru (ležící displejem dolů) přejet autem. Výsledek? Jen pár škrábanců na obrazovce, žádné strukturální poškození. Celkově S22 Ultra v testu odolnosti dosáhla skutečně vysokého skóre 9,5/10.

Související články

Dnes nejčtenější

.