Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že Samsung chce rozšířit svou technologii ohebných displejů na více produktů. Od loňského roku se v éteru objevují informace, že korejský obr plánuje uvést na scénu ohebné laptopy. Měly by se nazývat Galaxy Book Fold.

Jak známo, Apple zatím nemá odpověď na skládací smartphony Samsungu. Nicméně nyní to vypadá, že pracuje na vlastním ohebném zařízení, které by mohlo konkurovat jeho ohebným notebookům. Údajně bude mít displej s úhlopříčkou 20 palců.

Informací o noteboocích Galaxy Book Fold je v současné době poskrovnu. Samsung podle neoficiálních zpráv pracuje na různých prototypech s úhlopříčkami 10, 14 a 17 palců. Představit by je mohl ještě letos nebo spíše příští rok.

Pokud jde o ohebné zařízení Applu, to agentura Bloomberg popisuje jako „hybrid mezi iPadem a MacBookem s 20palcovou obrazovkou“. Tento hybrid prý bude mít duální displej a podobně jako Galaxy Book Fold nemá disponovat klávesnicí ani trackpadem – psaní a navigace má probíhat výlučně na displeji.

Mohl by Apple své ohebné zařízení představit dříve než Samsung své ohebné notebooky? S největší pravděpodobností nikoli, protože podle Bloombergu toto zařízení nedorazí dříve než v roce 2026. Tou dobou by Samsung mohl mít na trhu již několik generací řady Galaxy Book Fold.

Související články

Dnes nejčtenější

.