Zavřít reklamu

Dnes je den D, tedy ten den, kdy Samsung začíná oficiálně prodávat novinku v podobě smartphonu Galaxy S22 Ultra. Ti, kteří čekají na modely Galaxy S22 a S22+ si musí počkat ještě do 11. března. Pokud jste si tuto žhavou novinku právě vyzvedli v obchodě, dorazila vám domů, nebo jste sáhli po jakémkoli jiném telefonu Galaxy (např. Pořád novém Galaxy S21 FE), zde najdete průvodce prvotním nastavením. 

Doby, kdy si musel člověk přenášet z telefonu do telefonu svá data všemožně složitými cestami jsou dávno pryč. Výrobci už poskytují mnohé nástroje k tomu, aby vám tento krok co nejvíce zpříjemnili a především, abyste nepřišli o žádné své informace. Stejně tak vám Samsung u svých modelů Galaxy nabízí maximálně hladký přechod, ale to i pokud k této jihokorejské značně utíkáte od té americké, tedy Applu.

Prvotní nastavení Samsungu Galaxy 

Smysl prvotního nastavení je poměrně jednoznačný. V prvním kroku si tak určíte primární jazyk a hned je nutné odsouhlasit podmínky a popřípadě potvrdit odesílání diagnostických dat. Následuje udělení oprávnění pro aplikace Samsungu. Samozřejmě tak dělat nemusíte, je ale evidentní, že pak budete kráceni na funkčnosti svého nového zařízení.

Po výběru Wi-Fi sítě a zadání hesla se vám k ní zařízení připojí a nabídne možnost kopírování aplikací a dat. Pokud zvolíte Další, můžete vybrat zdroj, tedy váš původní telefon Galaxy, jiné zařízení s Androidem, nebo iPhone. Po volbě můžete určit připojení, tedy buď kabelem nebo bezdrátově. V případě druhého řečeného můžete spustit aplikaci Smart Switch na svém starém zařízení a data přenést podle instrukcí zobrazovaných na displeji.

Pokud nechcete data přenášet, po přeskočení tohoto kroku budete požádáni o přihlášení, odsouhlasení služeb Google, vybrání webového vyhledávače a přejdete k zabezpečení. Zde si můžete vybrat z několika variant, mezi kterými je rozpoznání obličeje, otisky prstů, znak, PIN kód nebo heslo. V případě volby toho určitého pokračujte podle pokynů na displeji. Můžete také zvolit nabídku Přeskočit, čímž budete ale veškeré zabezpečení ignorovat a vystavíte se tím riziku.

S22+

Následně si můžete vybrat, které dodatečné aplikace chcete do zařízení nainstalovat. K přihlášení vás vyjma Googlu požádá i Samsung. Pokud jeho účet máte, samozřejmě se klidně přihlaste, pokud ne, můžete si zde účet založit, nebo tuto obrazovku také přeskočit. Následně se vám ale zobrazí, o co všechno přicházíte. Hotovo. Vše je nastaveno a vítá vás váš nový telefon Galaxy.

Nově představené Samsung produkty bude možné zakoupit například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.