Zavřít reklamu

Před pár dny jste si na našem webu mohli přečíst o tom, že čínský smartphonový obr Xiaomi testuje nabíječku s výkonem 150 W. Pokud jste si mysleli, že takto rychlé nabíjení je současný technologický strop, vyvedeme vás z omylu. Nyní totiž vyšlo najevo, že společnost Realme chystá ještě podstatně rychlejší nabíječku.

Web Gizmochina zveřejnil fotografii nabíječky Realme s neskutečným výkonem 200 W. Má kódové označení VCK8HACH a podporuje protokol PD (Power Delivery), ale jen do 45 W.

Připomeňme, že Realme v současnosti ke svým telefonům přibaluje nabíjecí adaptéry s maximálním výkonem 65 W, takže přechod na 200 W by pro čínského technologického dravce byl obrovským skokem dopředu. Společnost pak již v létě roku 2020 oznámila, že právě letos zkomercializuje svou 125W nabíjecí technologii UltraDART. Je tedy vidět, že již nějakou dobu pracuje na tom, aby se v této oblasti stala jedním z hlavních hráčů. To bohužel nemůžeme tvrdit o Samsungu, který rychlému nabíjení dlouhodobě nevěnuje takovou pozornost a jehož nabíječky mají maximální výkon 45 W (a ty jsou navíc určeny jen pro vlajkové lodě, a to ještě ne všechny).

Související články

Dnes nejčtenější

.