Zavřít reklamu

Čínský smartphonový obr Xiaomi je podle nové zprávy už hotov s vývojem své 150W nabíjecí technologie a začíná ji testovat pro hromadnou výrobu. O této technologii se v minulosti již spekulovalo, podobně jako o stejně výkonném řešení od společnosti Realme.

Web news.mydrivers.com, který cituje server GSMArena, neuvádí o nové nabíjecí technologii Xiaomi žádné podrobnosti. Není známo ani to, kdy by se mohla objevit v prvním telefonu, avšak s ohledem na to, že je její vývoj údajně dokončen, je pravděpodobné, že by mohla být na trh uvedena již relativně brzy.

Vzhledem k tomu, že se má budoucí Xiaomi Mix 5 chlubit řadou špičkových technologií, je dost dobře možné, že nová nabíjecí technologie bude debutovat právě v tomto smartphonu (očekává se, že bude představen v druhé polovině roku). Vzít příklad od Xiaomi by si v této oblasti mohl vzít jistě i Samsung, jehož telefony se nabíjejí maximálně 45 Watty (takový výkon podporují např. nové „vlajky“ Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra). Některé smartphony střední třídy přitom už dnes běžně podporují např. i 65W či rychlejší nabíjení, takže tady má korejský obr rozhodně co dohánět.

Související články

Dnes nejčtenější

.