Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, začátkem ledna Samsung představil dlouho očekávaný smartphone Galaxy S21 FE. Podle dosavadních ohlasů jde o velmi povedený telefon, i když jeho cena by mohla být samozřejmě o něco nižší, a to i s ohledem na novější řadu Galaxy S22. Nyní navíc vyšlo najevo, že má jisté problémy s displejem.

Někteří uživatelé Galaxy S21 FE si již nějakou dobu na oficiálních fórech Samsungu stěžují, že obnovovací frekvence telefonu se čas od času sníží hluboko pod 60 Hz, což prý způsobuje citelné zpožďování a „sekání“ animací. Podle všeho se problém týká varianty s čipsetem Exynos (jak jinak).

Galaxy S21 FE nemá variabilní obnovovací frekvenci (tzn. pracuje s frekvencí buď 60, nebo 120 Hz), takže to vypadá, že jde o softwarový problém, který bude možné vyřešit prostřednictvím aktualizací. To se však dosud nestalo. Web SamMobile mezitím přišel s dočasným řešením problému – stačí prý displej vypnout a zase zapnout. Toto řešení ale předpokládá, že je vše v pořádku s hardwarem, který pohání displej, a že jde skutečně o softwarový problém. Pokud by se jednalo o hardwarový problém, jediným řešením by pravděpodobně byla výměna zařízení.

Pokud jste majiteli nové „budgetové vlajky“ Samsungu, zaznamenali jste výše popisovaný problém? Pokud ano, dejte nám vědět do komentářů.

Související články

Dnes nejčtenější

.