Zavřít reklamu

Nejnovější a aktuálně také nejvýkonnější smartphony společnosti Samsung, tedy ty řady Galaxy S22, mají mnoho imponujících specifikací. Na druhou stranu se ale najde i něco, co se ne každému jejich uživateli musí nutně líbit. Řeč je samozřejmě o chybějící možnosti rozšíření interní paměti. Samsung to ví a nyní se to snaží řešit. 

Jihokorejská společnost proto uvedla své nové flash disky, které lze snadno připojit k chytrým telefonům, tabletům, notebookům a stolním počítačům a běžným způsobem na ně ukládat data a přesouvat tak soubory z jednoho zařízení do druhého. Flash disky s rozhraním USB typu C, jsou k dispozici ve verzích 64 GB, 128 GB a 256 GB, a obsahují vlastní čipy NAND flash společnosti Samsung s připojením USB 3.2 Gen 1 (zpětně kompatibilní s USB 2.0).

Výrobce u nových disků také slibuje rychlost sekvenčního čtení až 400 MB/s. To je dostatečná rychlost pro rychlý přenos stovek obrázků nebo videosouborů v rozlišení 4K/8K během několika sekund. Rozměry disků jsou velice kompaktní, protože každé zařízení má jen 33,7 × 15,9 × 6,4 mm a váží pouhých 3,4 g.

Samo tělo je také vodotěsné (72 hodin v hloubce 1 m), odolné proti nárazům, zmagnetizování, proti vysokým i nízkým teplotám (0 °C až 60 °C v provozu, -10 °C až 70 °C mimo provoz) i rentgenovému záření (např. při kontrole na letišti), takže se nemusíte příliš obávat o bezpečnost svých dat. Samsung na tato paměťová zařízení nabízí také pětiletou záruku. Ceny ani dostupnost pro různé trhy zatím nejsou známy.

Související články

Dnes nejčtenější

.