Zavřít reklamu

Samsung podle zpráv z Jižní Koreje chystá u nástupce Galaxy Z Fold3 změnu v oblasti dotykového pera S Pen. Zatímco ke třetímu Foldu je nutné si stylus dokoupit, u Galaxy Z Fold4 to prý nebude nutné, protože jej má mít jako Galaxy S22 Ultra integrovaný do těla.

Rok 2021 byl první fází revoluce S Penu, která začala s koncem řady Galaxy Note. Samsung stylus zpřístupnil pro telefony Galaxy S21 Ultra a Galaxy Z Fold3. Jejich majitelé si jej však museli dokoupit zvlášť, neboť do jejich těla nebyl zabudován.

Revoluce S Penu pokračovala letos s vydáním Galaxy S22 Ultra. Nová nejvyšší „vlajka“ řady Galaxy S22 už se stylusem dodávaná je, jelikož má pro něj po vzoru telefonů Galaxy Note vyhrazenou šachtu. Je nanejvýš pravděpodobné, že u příštích modelů Galaxy S Ultra bude S Pen „řešen“ právě takto.

Nyní přišel web The Elec se zprávou, že Galaxy Z Fold4 bude první „skládačkou“ Samsungu, který se bude dodávat se stylusem. Telefon má prý interní slot, do kterého se stylus zasune, když se nepoužívá. Pokud by tomu tak skutečně bylo, významně by to rozšířilo použitelnost stylusu na Foldu nové generace.

Galaxy Z Fold4 by se jinak neměl z hlediska designu od předchůdce zásadně lišit. Hlavní displej bude mít údajně velikost 7,56 palců a vnitřní 6,19 palců. Samsung jej podle všeho představí v druhé polovině roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.