Zavřít reklamu

Začátkem týdne proběhly éterem zprávy, že mateřská společnost Facebooku Meta kvůli novým pravidlům EU o ochraně uživatelských dat zvažuje na starém kontinentě vypnutí Facebooku a Instagramu. Nyní však přišla s prohlášením, že o ničem takovém nikdy neuvažovala.

Velká publicita kolem možného odchodu Mety z Evropy donutila společnost vydat prohlášení, které lze shrnout slovy „byli jsme špatně pochopeni“. Meta v něm uvedla, že nemá v úmyslu z Evropy odejít a že nehrozila zavřením svých klíčových služeb jako Facebook a Instagram. Poznamenala, že „identifikovala obchodní riziko spojené s nejistotou týkající se mezinárodního přenosu dat“.

„Mezinárodní přenos dat je základem globální ekonomiky a podporuje mnoho služeb, které jsou pro náš každodenní život zásadní. Firmy napříč odvětvími potřebují jasná, globální pravidla pro dlouhodobou ochranu transatlantických datových toků,“ sdělila také Meta.

Stojí za to připomenout, že Meta nyní ve Velké Británii čelí žalobě za více než 2,3 miliardy liber (necelých 67 mld. korun). Žaloba tvrdí, že Facebook zneužil své dominantní postavení na trhu tím, že profitoval z přístupu k osobním údajům desítek milionů tamních uživatelů. Společnost se také musí vyrovnat s propadem své tržní hodnoty o více než 200 miliard dolarů, k čemuž došlo poté, co zveřejnila výsledky za poslední kvartál loňského roku a výhled na první čtvrtletí roku letošního.

Související články

Dnes nejčtenější

.