Zavřít reklamu

Facebook a jeho mateřská společnost Meta zažívají těžké časy. Po zveřejnění jejích výsledků za poslední kvartál minulého roku klesla její hodnota na burze o bezprecedentních 251 miliard dolarů (asi 5,3 bilionu korun) a nyní má problémy s novými zákony EU, které vyžadují, aby uživatelská data byla uchovávána a zpracovávána výhradně na evropských serverech. Společnost v této souvislosti prohlásila, že kvůli tomu možná bude nucena vypnout na starém kontinentě Facebook a Instagram.

Facebook v současnosti data ukládá a zpracovává v Evropě a USA, a pokud je napříště bude muset ukládat a procesovat pouze v Evropě, bude to mít podle viceprezidenta společnosti Meta pro globální záležitosti Nicka Clegga „negativní dopady na podnikání, finanční kondici a výsledky operací“. Zpracování dat napříč kontinenty je prý pro společnost zásadní – jak z hlediska provozu, tak kvůli cílení reklamy. Dodal, že nová pravidla EU by negativně dopadly i na další společnosti, a to nejen ty velké, napříč více sektory.

„Zatímco evropští tvůrci politik pracují na dlouhodobě udržitelném řešení, nabádáme regulační orgány, aby zaujaly přiměřený a pragmatický přístup a minimalizovaly narušení byznysu tisíců společností, které, stejně jako Facebook, v dobré víře na tyto mechanismy bezpečného přenosu dat spoléhají,“ vzkázal Clegg do EU. Cleggovo prohlášení je do určité míry pravdivé – mnoho společností spoléhá na reklamy Facebooku a Instagramu, aby prosperovaly, a to nejen v Evropě, ale po celém světě. Možné „zavření“ Facebooku a Instagramu v Evropě by tak na podnikání těchto společností mělo značně neblahý vliv.

Související články

Dnes nejčtenější

.