Zavřít reklamu

Dlouhodobý vztah Netflixu se společností Widevine DRM má za následek, že pouze několik „certifikovaných“ chytrých telefonů může streamovat obsah platformy ve vysokém rozlišení, tedy 720p a více. Nyní zde máme potvrzeno, že se do této sorty zařízení zařadí i ty stroje, které budou osazeny čipsetem Exynos 2200. Ne tak ale ty se Snapdragonem 8 Gen 1. 

Magazín Android Police narazil na poznámku pod čarou přítomnou na webu Netflixu o kompatibilních čipových sadách. Seznam zahrnuje velká jména, jako je řada Snapdragon 8xx od Qualcommu, několik SoC MediaTek a dokonce i několik čipových sad HiSilicon a UNISOC. Jsou zde také čipsety Samsungu, včetně kontroverzního Exynosu 990, o něco spolehlivějšího Exynosu 2100 a nově tedy také Exynosu 2200.

Nejzajímavější na tom je, že v seznamu chybí Snapdragon 8 Gen 1, který je již nějakou dobu na trhu. Na druhou stranu, většina zařízení, které jsou tímto čipem osazeny, se ještě nedostaly na trh mimo Čínu. A protože v Číně není Netflix oficiálně dostupný, nemusí to nikoho tolik tížit. Tedy alespoň zatím, protože s příchodem řady Galaxy S22 se situace změní. Minimálně na americký kontinent totiž bude tato vrcholná řada Samsungu distribuována právě s řešením Qualcommu. 

My můžeme být v klidu, my dostaneme Exynos 2200 a my si tedy budeme moci obsah Netflixu streamovat bez omezení. Dá se ale samozřejmě předpokládat, že Netflix brzy podporu pro vrcholný čip Qualcommu také přidá. Kompletní seznam podporovaných Android zařízení i čipsetů najdete na stránkách podpory Netflixu.

Související články

Dnes nejčtenější

.