Zavřít reklamu

Nová čipová sada Exynos 2200 s grafikou AMD byla představena už před týdnem, ale mobilní svět zatím extra neuchvátila. Zdá se však, že Samsung si je jí poměrně jistý, protože se až znepokojivě ostýchá prozradit nám přesné údaje o samotném výkonu. Doufejme, že společnost pouze dráždí své fanoušky, aby vyvolala trochu toho haló, a Exynos 2200 nás skutečně nezklame. Poutavě vypadá i nově uveřejněné video. 

Video má čipovou sadu oficiálně představovat, takže klade důraz na mobilní hry a nezapomíná uvést tvrzení, že Exynos 2200 je prostě ta pravá čipová sada, na kterou mobilní hráči čekali. Toto video trvá 2 minuty a 55 sekund a nezmiňuje jedinou specifikaci. Společnost prostě rezignuje na čísla. Jediné, co se zde dovídáme, je, že by vylepšená jednotka NPU (Neural Processing Unit) měla oproti předchozí generaci přinést dvojnásobné zvýšení výpočetního výkonu AI. A to je trochu málo informací.

VRS, AMIGO a mobilní fotografie s rozlišením 108 Mpx bez zpoždění 

Mezi funkce čipové sady Exynos 2200, na které video patřičně upozorňuje, patří technologie VRS a AMIGO. VRS je zkratka pro „Variable Rate Shading“ a pomáhá mapovat dynamické scény při stabilnější snímkové frekvenci. Technologie AMIGO monitoruje spotřebu energie na úrovni jednotlivých komponent a umožňuje tak delší herní „seance“ na jedno nabití baterie. A pak je zde samozřejmě ještě ray tracing a proměnlivé světelné podmínky.

Kromě důrazu na skvělý zážitek z her je nejnovější čipová sada Samsungu vybavena i vylepšeným procesorem ISP (Image Signal Processor), který poskytuje 108MPx fotografie bez zpoždění. Kromě toho má SoC Exynos 2200 jako první modem Exynos podporu 3GPP Release 16 pro rychlejší a stabilnější připojení.

Exynos 2200 bude debutovat už 9. února s vlajkovou řadou smartphonů Galaxy S22. V portfoliu Samsungu bude koexistuje se svým největším rivalem, tedy Snapdragonem 8 Gen 1 od Qualcommu. Jako obvykle tak bude Galaxy S22 na některých trzích vybaven řešením Exynos (konkrétně třeba u nás) a na jiných Snapdragonem. Opět tedy bude poměrně zajímavé sledovat, jak si v benchmarcích povede jedno zařízení, které má čipy od dvou výrobců.

Související články

Dnes nejčtenější

.