Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání lednového bezpečnostního patche na další zařízení. Jeho nejnovějším adresátem je smartphone Galaxy S20 FE (verze s podporou 5G jej dostala již před několika dny).

Nová aktualizace pro Galaxy S20 FE – ve variantě s čipsetem Exynos 990 – nese firmwarovou verzi G780FXXS8DVA1 a v tuto chvíli je distribuována mimo jiné v Turecku, Saúdské Arábii, Tunisku nebo Malajsii, update pro variantu s čipem Snapdragon 865 pak přichází s firmwarovou verzí G780GXXS3BVA5 a momentálně je dostupný v Egyptě, Iráku, Mexiku, Paraguayi nebo Brazílii. Do dalších zemí by se obě aktualizace měly rozšířit v následujících dnech.

Lednový bezpečnostní patch přináší celkem 62 oprav, z toho 52 od Googlu a 10 od Samsungu. Vulnerability nalezené ve smartphonech Samsungu zahrnovaly mimo jiné nesprávnou sanitizaci příchozí události, nesprávnou implementaci bezpečnostní služby Knox Guard, nesprávnou autorizaci ve službě TelephonyManager, nesprávné zacházení s výjimkami v ovladači NPU nebo ukládání nechráněných dat ve službě BluetoothSettingsProvider.

Galaxy S20 FE byl uveden na trh na podzim roku 2020 s Androidem 10. Ještě týž rok obdržel aktualizaci s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.0, začátkem následujícího roku verzi nadstavby 3.1 a před několika týdny Android 12 s nadstavbou One UI 4.0. V budoucnu má dostat ještě jeden velký systémový update.

Související články

Dnes nejčtenější

.