Zavřít reklamu

Samsung údajně pracuje na urychlení procesu aktualizace firmwaru pro evropské majitele zařízení Galaxy. V souvislosti s vydáním telefonu Galaxy A52 provedl jihokorejský obr některé změny ve způsobu distribuce firmwaru na starém kontinentu, kdy zařízení již není vázáno na identitu binárních souborů firmwaru Samsungu neboli Country Specific Code (CSC). Nyní se zdá, že Samsung tuto strategii rozšíří v budoucnu pro další telefony, což by mohlo vést k rychlejším aktualizacím firmwaru a snadnějšímu přístupu k firmwarovým betaverzím.

Až do loňského vydání Galaxy A52 byly firmwarové updaty pro telefony Galaxy v jednotlivých evropských zemích spojeny s CSC. Galaxy A52 byl prvním smartphonem, který měl stejný CSC v různých zemích starého kontinentu, tj. „EUX“, a po něm následovaly „skládačky“ Galaxy Z Flip3 a Z Fold3.

Samsung_Galaxy_S21_Android_12

Podle nizozemského webu Galaxy Club, na který se odvolává server SamMobile, nyní Samsung vyvíjí firmware „EUX“ pro několik chystaných smartphonů Galaxy jen v Evropě, což znamená, že by mohl plně přejít na tuto novou strategii.

Teoreticky by to mohlo znamenat, že Samsung pro evropské majitele těchto smartphonů urychlí proces aktualizace firmwaru. Méně CSC by mělo znamenat, že korejský gigant nebude muset vyvíjet pro stejný update tolik firmwarových verzí, a teoreticky by to mohl být způsob, jak aktualizace doručit na trh rychleji. Kromě toho by snížení počtu verzí CSC mohlo umožnit zákazníkům ve více zemích se připojit k časným beta programům budoucích aktualizací.

Související články

Dnes nejčtenější

.