Zavřít reklamu

Představte si, že ať už byste drželi svůj smartphone na výšku nebo na šířku, video by se pořád nahrávalo v původně určeném poměru stran. Nedocházelo by tak k přetáčení obrazu podle toho, jak přetáčíte svůj telefon. Společnost OnePlus se ráda prezentuje jako inovativní výrobce smartphonů, a proto přišla s poměrně zajímavým konceptem, který jsme neviděli ani u těch největších hráčů na trhu, tedy Samsungu a Applu.

Magneticky otočný fotoaparát by fungoval tak, že by se mohl otáčet až o 180 stupňů, díky čemuž by bylo jedno, jak svůj telefon držíte. I na výšku byste tak mohli nahrávat záznam na šířku. Nešlo by však jen o tuto možnost, jednalo by se i o jistý systém optické stabilizace obrazu blízké stabilizaci senzoru Applu, a otevírají se tím také dvířka pro spoustu efektních „rotačních“ režimů, jak popisuje patent. Je ale otázkou, zda by této funkce využili spíš profesionálněji smýšlející uživatelé nebo naopak naprostí amatéři, kteří často nahrávají spíše nekoukatelná videa.

O patent společnost požádala už v roce 2020, přičemž jí byl v červnu 2021 schválen, a poté také předložen Světovému úřadu pro duševní vlastnictví (WIPO) pro celosvětovou ochranu patentované technologie. Díky tomu by toto řešení společnosti nemohl nikdo zkopírovat do svého řešení. Podle patentové dokumentace jde o smartphone s jedním velkým fotoaparátem na zadní straně. Pro lepší vizualizaci podoby uveřejnil magazín LetsGoDigital sérii produktových renderů tohoto jedinečného smartphonu. Kamera samozřejmě i zde vyčnívá nad zadní stranu zařízení. Vidět je i značka Hasselblad, se kterou výrobce na optice svých smartphonů pracuje.

Související články

Dnes nejčtenější

.