Zavřít reklamu

První fanouškovská edice řady Galaxy S – Galaxy S20 FE – je prodejním hitem. Od jeho uvedení do prodeje v říjnu roku 2020 se jej prodalo více než 10 milionů kusů (4G a 5G verze dohromady). Stal se tak jedním z nejlépe prodávaných telefonů Samsungu v loňském roce.

Tento prodejní úspěch, jímž se pochlubil sám korejský smartphonový gigant, není pro ty, kteří příběh Galaxy S20 FE sledují od začátku, asi velkým překvapením. První „budgetová vlajka“ Samsungu, kombinující to nejlepší z řady Galaxy S20 s několika přijatelnými ústupky a skvělou cenu, byla totiž okamžitým hitem a v polovině prosince předminulého roku se stala jedním ze tří nejlépe prodávaných smartphonů Samsungu nabízených americkými mobilními operátory. „Ukousl“ prodeje telefonů Galaxy A51 a A71 i jiných, dražších vlajkových lodí.

Začátkem týdne korejský obr představil jeho nástupce – Galaxy S21 FE. Jestli zaznamená stejný úspěch jako předchůdce, se teprve uvidí. Stojí nicméně za zmínku, že Samsung údajně snížil odhad prodejů nové „budgetové vlajky“, hned jak věděl, že uvedení telefonu na scénu musí odložit (konkrétně z původních zhruba 10 milionů na 7 milionů). V této souvislosti připomeňme, že Galaxy S21 FE měl být původně představen již v srpnu nebo září 2021.

Související články

Dnes nejčtenější

.