Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání prosincového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedněmi z jeho posledních adresátů je první generace ohebných telefonů Galaxy Fold a Galaxy Fold 5G.

Nová aktualizace pro Galaxy Fold nese firmwarovou verzi F900FXXS6FUK6 a v tuto chvíli je distribuována ve Francii, update pro Galaxy Fold 5G nese firmwarovou verzi F907BXXS6FUK6 a momentálně je dostupný ve Velké Británii. Do dalších zemí by se obě aktualizace měly rozšířit v následujících dnech.

Samsung již zveřejnil, co nová bezpečnostní záplata opravuje. Zahrnuje celkem 44 oprav, z toho 34 od Googlu a 10 od Samsungu. Sedm z těchto oprav bylo pro kritické zranitelnosti, zatímco 24 pro vysoce nebezpečné vulnerability. Vlastní opravy Samsungu v novém bezpečnostním patchi souvisejí s Wi-Fi čipsety Broadcomu a procesory Exynos běžícími s Androidem 9, 10 a 11.

Některé chyby byly spojené s funkcí Apps edge, nesprávným použitím implicitního intentu v SemRewardManager, což útočníkům umožňovalo přístup k identifikátoru Wi-Fi sítě SSID, nebo s nesprávnou validací vstupu ve službě Filter Provider.

Galaxy Fold a Galaxy Fold 5G byly uvedeny na trh v září roku 2019 s Androidem 9. Loni obě zařízení obdržela aktualizaci s Androidem 10 a nadstavbou One UI 2 a začátkem letošního roku update s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3. V prvních měsících příštího roku by mohly dostat Android 12 s nadstavbou One UI 4.

Související články

Dnes nejčtenější

.