Zavřít reklamu

Qualcomm před pár dny uvedl na scénu svůj nejnovější vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 1, který je vyráběn 4nm procesem Samsungu. Nyní se však zdá se, že mezi Qualcommem a Samsungem není vše úplně v pořádku a že ohledně výroby nového čipu by mohlo dojít k určitým změnám.

Podle informací webu digitimes.com není Qualcomm spokojen s výtěžností 4nm výrobního procesu slévárny Samsung Foundry. Pokud problémy ve výrobě přetrvají, společnost by prý mohla přesunout část produkce Snapdragonu 8 Gen 1 od Samsungu k jeho hlavnímu konkurentovi TSMC.

Podle některých odborníků jsou výrobní procesy tchajwanského polovodičového giganta co do velikosti a energetické účinnosti lepší než procesy Samsungu. Pokud by se Qualcomm rozhodl nechat si vyrábět některé čipy Snapdragon 8 Gen 1 pomocí procesu Samsungu a ostatní pomocí procesu TSMC, mohl by mezi nimi být rozdíl ve výkonu a spotřebě.

4nm procesem Samsungu se má vyrábět i jeho příští vlajkový čip Exynos 2200, a pokud jsou informace webu správné, řada Galaxy S22 by mohla čelit problémům s nedostatkem čipů. Navíc by ztráta části kontraktu o výrobě čipů u velkého klienta, jako je Qualcomm, mohla poškodit polovodičový byznysu Samsungu a narušit jeho plány „trhnout“ do roku 2030 TSMC.

Související články

Dnes nejčtenější

.