Zavřít reklamu

Voděodolnost je funkce, která je obvykle vyhrazena pro špičkové smartphony. U Samsungu jsou vodotěsné i některé levnější telefony, není jich však mnoho. Nyní do éteru pronikla zpráva, podle níž by mohlo v blízké budoucnosti touto funkcí disponovat více telefonů Samsungu pro střední třídu.

Podle korejského webu The Elec by brzy mohlo dostat různou úroveň ochrany proti vodě několik modelů řady Galaxy A. „Nějakou“ voděodolnost by měly mít všechny telefony této řady od modelu střední třídy Galaxy A33 5G výš. Přestože stupeň krytí IP (udává také ochranu proti prachu) není u smartphonů úplně nejdůležitější funkcí, mohla by telefonům Samsungu pomoci odlišit se od konkurence.

Samsung si má silikonové díly potřebné pro ochranu proti vodě a prachu zajistit u korejské společnosti Yuaiel. Mimoto zjednodušil výrobní proces s tímto spojený, čímž usnadnil sériovou produkci. I když ochrana proti vodě a prachu je u levnějších smartphonů bezesporu vítaným plusem, je třeba poznamenat, že takováto zařízení je mnohem těžší opravit. Samsung nemá tak restriktivní pravidla, pokud jde o to, umožnit uživatelům opravovat jejich vlastní produkty, nicméně přidání vodotěsné lepicí vrstvy rozebírání jeho telefonů rozhodně ztíží.

Související články

Dnes nejčtenější

.