Zavřít reklamu

Galaxy S21 Ultra je mnohými právem považována za nejlepší fotomobil, který kdy Samsung vyrobil. Její fotoaparát je flexibilní a spolehlivý a nabízí špičkovou kvalitu obrazu i videa. Podle webu DxOMark, který se zaměřuje na testování fotografických schopností smartphonů, je však fotoaparát nejvyššího modelu aktuální vlajkové řady Samsungu horší než fotoaparát, jímž disponuje jeho nejnovější „skládačka“ Galaxy Z Fold 3.

Web DxOMark tento týden publikoval recenzi fotoaparátu Galaxy Z Fold 3 a udělil mu hodnocení 124 bodů. To je o bod více, než kolik dostala „snapdragoní“ varianta Galaxy S21 Ultra, a o tři body více než její varianta s čipem Exynos  Podle webu má třetí Fold ve snímcích a videích oproti Ultře méně šumu a kromě toho i spolehlivější fungování automatického ostření a o něco lepší expozici, barvy a texturu.

Galaxy S21 Ultra si nicméně vedla lépe v testu ultraširokoúhlého objektivu (48 bodů) a teleobjektivu (98 bodů). Galaxy Z Fold 3 v těchto oblastech získal 47 a 79 bodů. Pokud jde o nahrávání videa, síly byly zcela vyrovnané – Ultra obdržela 102 bodů, Fold 3 o bod více.

Žebříčku DxOMarku momentálně vládne Huawei P50 Pro se 144 body, Galaxy S21 Ultra a Fold 3 zaujímají pozice mimo první dvacítku.

Související články

Dnes nejčtenější

.