Zavřít reklamu

Jak si možná vzpomínáte, Samsung začátkem září představil světově první 200MPx fotočip. Ještě před jeho odhalením se spekulovalo, že by jej mohl „vynést“ nejvyšší model příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S22S22 Ultra. Podle novějších úniků však bude nová Ultra používat „pouze“ 108MPx senzor. To nicméně neznamená, že nový snímač se nedostane do telefonů jiných značek.

Podle uznávaného leakera Ice Universe si snímač ISOCELL HP1 svůj debut odbude ve smartphonu od Motoroly. Blíže nespecifikovaný telefon by měla společnost patřící pod čínské Lenovo uvést na scénu někdy v první polovině roku 2022. V druhé polovině příštího roku by se poté měl senzor objevit ve smartphonu od Xiaomi. Leaker podotkl, že do svých smartphonů jej chystá nasadit i Samsung, neuvedl však časový rámec.

Senzor ISOCELL HP1 dostal do vínku velikost 1/1,22“ a jeho pixely jsou velké 0,64 μm. Podporuje dva režimy pixel binningu (spojování pixelů do jednoho) – 2×2, kdy výsledkem jsou 50MPx fotografie s velikostí pixelů 1,28 μm, a 4×4, kdy mají snímky rozlišení 12,5 MPx a velikost pixelů 2,65 μm. Snímač také umožňuje natáčet videa v rozlišení až 4K při 120 fps nebo 8K při 30 fps.

Související články

Dnes nejčtenější

.