Zavřít reklamu

Do éteru pronikly první fotografie nejvyššího modelu příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S22 – S22 Ultra. Potvrzují mimo jiné to, že telefon bude disponovat pěti samostatnými čočkami fotoaparátu a integrovaným dotykovým perem S Pen.

S22 Ultra bude mít podle fotografií zveřejněných webem FrontPageTech.com na zádech pět oddělených, nad povrch lehce vystupujících senzorů fotoaparátů ve dvou řadách, z nichž jeden bude podle všeho sloužit k laserovému ostření. Dále je na snímcích vidět integrované dotykové pero S Pen, jehož slot je umístěn v levém dolním rohu telefonu.

Z fotografií kromě toho vyplývá, že S22 Ultra dostane do vínku po stranách zakřivený displej s tenkými rámečky a průstřelem nahoře uprostřed a oproti předchůdci podstatně hranatější rohy a znatelně tlustší tělo (mimo jiné kvůli zmíněné šachtě pro S Pen). Smartphone na první pohled připomíná Galaxy Note 20 Ultra, což jen potvrzuje předchozí rendery i spekulace, že nejvyšší model řady Galaxy S bude v budoucnu sloužit coby náhrada řady Galaxy Note.

S22 Ultra bude podle dosavadních úniků disponovat LTPS AMOLED obrazovkou s velikostí 6,8 palců, rozlišením QHD+ a 120Hz obnovovací frekvencí, čipsetem Snapdragon 898 nebo Exynos 2200, fotoaparátem s rozlišením 108, 12, 10 a 10 MPx (dva poslední by měly mít teleobjektivy s 4x, resp. 10x optickým přiblížením) a baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 45 W.

Řada Galaxy S22 bude podle posledních neoficiálních informací uvedena na scénu začátkem února.

Související články

Dnes nejčtenější

.