Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání listopadového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedněmi z jeho posledních adresátů jsou modely střední třídy Galaxy A52 a Galaxy A52s 5G.

Nová aktualizace nese firmwarovou verzi A525FXXU4AUJ2 (Galaxy A52) a A528BXXS1AUK7 (Galaxy A52s 5G) a v tuto chvíli je distribuována na Ukrajině a ve Vietnamu, resp. v Peru. V následujících dnech by se oba updaty měly rozšířit do více zemí.

Listopadová záplata zahrnuje opravy Googlu pro tři kritické vulnerability, 20 vysoce nebezpečných zranitelností a dva středně nebezpečné exploity a také opravy 13 vulnerabilit nalezených ve smartphonech a tabletech Galaxy, z nichž jednu Samsung označil jako kritickou, jednu jako vysoce nebezpečnou a dvě středně nebezpečné. Záplata též opravuje 17 chyb, které se netýkají zařízení Samsungu. Korejský technologický obr rovněž opravil závažnou chybu, která způsobovala nezabezpečené ukládání citlivých informací v Property Settings, čímž útočníkům umožňovala bez oprávnění číst hodnoty ESN (Emergency Services Network).

V neposlední řadě patch také vyřešil chyby způsobené chybějícími či nesprávnými vstupními kontrolami v HDCP a HDCP LDFW, což útočníkům umožňovalo přepsat modul TZASC (TrustZone Adress Space Controller) a tím ohrozit zabezpečenou oblast hlavního procesoru TEE (Trusted Execution Environment).

Oba telefony mají v následujících letech dostat tři upgrady Androidu (prvním bude Android 12).

Související články

Dnes nejčtenější

.