Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání listopadového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedním z jeho nejnovějších adresátů je ohebný telefon Galaxy Z Fold 3.

Nová aktualizace pro Galaxy Z Fold 3 nese firmwarovou verzi F926BXXS1AUJB a v tuto chvíli je distribuována v Rakousku, Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku. Do dalších zemí by se měla dostat v následujících dnech.

Listopadový bezpečnostní patch zahrnuje opravy Googlu pro tři kritické vulnerability, 20 vysoce nebezpečných zranitelností a dva středně nebezpečné exploity a také opravy 13 vulnerabilit nalezených ve smartphonech a tabletech Galaxy, z nichž jednu Samsung označil jako kritickou, jednu jako vysoce nebezpečnou a dvě středně nebezpečné. Záplata též opravuje 17 chyb, které se netýkají zařízení Samsungu. Korejský technologický obr rovněž opravil závažnou chybu, která způsobovala nezabezpečené ukládání citlivých informací v Property Settings, čímž útočníkům umožňovala bez oprávnění číst hodnoty ESN (Emergency Services Network). A v neposlední řadě patch také vyřešil chyby způsobené chybějícími či nesprávnými vstupními kontrolami v HDCP a HDCP LDFW, což útočníkům umožňovalo přepsat modul TZASC (TrustZone Adress Space Controller) a tím ohrozit zabezpečenou oblast hlavního procesoru TEE (Trusted Execution Environment).

Galaxy Z Fold 3 byl uveden na trh koncem srpna s Androidem 11 a nadstavbou One UI 3.1.1. Před pár dny na něj (zatím jen v USA) dorazila betaverze nadstavby One UI 4.0. Telefon dostane v budoucnu tři velké upgrady Androidu.

Související články

Dnes nejčtenější

.