Zavřít reklamu

Smartphone Samsung Galaxy S21 FE by sice měl být uveden na scénu již brzy, sehnat jej by však mohl být nemalý problém. Podle známého leakera Maxe Jambora totiž korejský technologický obr zatím vyrobil jen zhruba 10 tisíc kusů příští „budgetové vlajky“, což by sotva stačilo na uspokojení poptávky jednoho trhu, natož všech trhů, kde se má prodávat.

Jambor dodal, že důvodem, proč Samsung dosud vyrobil jen něco přes 10 tisíc kusů Galaxy S21 FE, může být vysoká poptávka po nové „skládačce“ Galaxy Z Flip 3. Korejský gigant by prý nicméně mohl produkci v následujících týdnech zvýšit.

V tuto chvíli víme jistě, že Galaxy S21 FE bude poháněn čipsety Snapdragon 888 a Exynos 2100. Některé výrobní problémy by mohly být způsobeny tím, že Snapdragon 888 již používají Galaxy Z Flip 3 a Z Fold 3. Vzhledem k pokračující globální čipové krizi není pravděpodobné, že by měl Samsung tohoto čipu dostatek.

V ideálním případě by nedostatek Snapdragonu 888 neměl vliv na výrobu Exynosu 2100. Tentokrát se však věcí mají trochu jinak – jak Snapdragon 888, tak Exynos 2100 společnost vyrábí pomocí 5nm LSI procesu, což znamená, že nedostatek komponent ovlivní oba čipsety. Samsung již nyní není schopen uspokojit poptávku po svých smartphonech a s příchodem Galaxy S21 FE se situace ještě zhorší. Po uvedení do prodeje tak může být problém novou „budgetovou vlajku“ vůbec sehnat.

Galaxy S21 FE podle dostupných neoficiálních zpráv dostane do vínku Super AMOLED displej s úhlopříčkou 6,4 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, 128 a 256 GB vnitřní paměti, trojitý fotoaparát s rozlišením 12 MPx, poddisplejovou čtečku otisků prstů, stupeň odolnosti IP68, podporu 5G sítí a baterii s kapacitou 4370 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem až 45 W. Představen bude podle všeho v říjnu.

Související články

Dnes nejčtenější

.