Zavřít reklamu

Řada Galaxy A má v portfoliu smartphonů Samsungu důležité místo. V rámci řady vynikají zejména modely A5x a A7x, které patří shodou okolností i mezi nejprodávanější zařízení korejského smartphonového obra. Samsung je v průběhu let neustále vylepšuje, což se týká také fotoaparátu. Nyní se do éteru dostala zpráva, že Samsung pracuje na novém modelu jménem Galaxy A73, který by se mohl pyšnit fotoaparátem s „vlajkovým“ rozlišením.

Podle zprávy z Jižní Koreje Samsung plánuje Galaxy A73 – jako svůj první telefon střední třídy – osadit 108MPx fotoaparátem. Ten předtím jako primární senzor použil u smartphonů Galaxy S21 Ultra a Galaxy S20 Ultra.

Samsung v posledních několika letech vypustil do světa vícero 108MPx fotoaparátů, tím nejnovějším je ISOCELL HM3, který používá zmíněný nejvyšší model řady Galaxy S21. V tuto chvíli není jasné, jestli Galaxy A73 bude disponovat právě tímto senzorem, nebo bude používat některý ze starších 108MPx iterací. Samozřejmě je tu také možnost, že informace z Jižní Koreje (konkrétně ji přinesl leaker vystupující na Twitteru pod jménem GaryeonHan) se nezakládá na pravdě.

Kromě toho by měl Galaxy A73 dostat do vínku čipset Snapdragon 730, 6 nebo 8 GB operační paměti a 128GB úložiště. Kdy by mohl být uveden na scénu, v tuto chvíli není známo.

Související články

Dnes nejčtenější

.