Zavřít reklamu

Samsung oznámil, že služba SmartThings Find, která byla poprvé spuštěna loni v říjnu, pokračuje v rychlém růstu a je do ní nyní zapojeno více než 100 milionů zařízení Galaxy. Majitelé těchto zařízení souhlasili s jejich použitím jako uzlů Find Node sloužících ke zjišťování polohy podporovaných zařízení. Díky ekosystému SmartThings, který je špičkovou technologií umožňující propojení a ovládání různých zařízení v chytré domácnosti, je tak pomocí této funkce denně lokalizováno 230 000 zařízení.

Rychle se rozvíjející služba SmartThings Find umožňuje určit polohu podporovaných a zaregistrovaných smartphonů Galaxy, chytrých hodinek, sluchátek nebo dokonce dotykového pera S Pen Pro. K vyhledávání osobních věcí, např. klíčů nebo peněženky, poslouží chytré přívěsky Galaxy SmartTag nebo SmartTag+. Funkce SmartThings Find, která je významnou součástí ekosystému SmartThings, využívá k vyhledávání ztracených zařízení technologii Bluetooth Low Energy (BLE) a ultraširokopásmovou technologii (UWB). Zařízení lze díky vysílanému signálu najít, i když je odpojeno od komunikační sítě. Pokud je hledané zařízení již příliš daleko od smartphonu svého majitele, mohou v pátrání automaticky pomáhat ostatní uživatelé smartphonů či tabletů Galaxy, kteří v aplikaci povolí příjem signálu ze ztracených zařízení v okolí a následné anonymní odesílání jejich polohy na server SmartThings.

Dalším vylepšením SmartThings Find je nově spuštěná služba SmartThings Find Members, která umožňuje uživatelům pozvat rodinné příslušníky a přátele, aby se stali členy jejich účtu SmartThings a mohli tak také hledat a spravovat svá zařízení. K jednomu účtu je možné přidat až 19 dalších osob a vyhledávat až 200 zařízení najednou. U osob, které vaše pozvání do služby SmartThings Find Members přijmou, můžete rozhodnout, zda budou moci s vaším souhlasem vidět vaše vybraná zařízení a jejich polohu.

Novou službu ocení zejména v rodinách, které potřebují dohlížet na domácí mazlíčky nebo mít přehled, kde se právě nacházejí klíče od auta – v případě, že u sebe zrovna nemají svůj telefon.

Související články

Dnes nejčtenější

.