Zavřít reklamu

SmartThings je jednou z nejlepších IoT platforem na světě a Samsung ji každý rok vylepšuje novými funkcemi. V minulých měsících ji rozšířil o funkce SmartThings Find a SmartThings Energy. Nyní korejský technologický obr oznámil SmartThings Edge pro rychlejší a spolehlivější automatizaci domácnosti.

SmartThings Edge je novým frameworkem pro platformu SmartThings, který umožňuje spouštění hlavních funkcí zařízení chytré domácnosti v místní síti místo cloudu. Díky tomu má být zkušenost z používání chytré domácnosti rychlejší, spolehlivější a bezpečnější. Samsung uvedl, že uživatelé nemusejí vidět změny ve frontendu, ale že backend bude – pokud jde o konektivitu a zkušenost – podstatně rychlejší.

Tato nová funkce eliminuje nutnost cloudového zpracování, což znamená, že mnoho procesů je možné provádět lokálně na centrální jednotce SmartThings Hub. Uživatelé také mohou přidávat zařízení pro LAN, jakož i zařízení podporující protokoly Z-Wave a Zigbee. SmartThings Edge je kompatibilní s druhou a třetí verzí SmartThings Hub a novějšími centrálními jednotkami prodávanými společností Aotec. Kromě toho podporuje novou opensourcovou platformu pro chytrou domácnost Matter, za níž kromě Samsungu stojí Amazon, Google a Apple.

Dnes nejčtenější

.