Zavřít reklamu

Letos začal Samsung u několika modelů řady Galaxy A, jako Galaxy A52 a A72, nabízet funkci optické stabilizace obrazu (OIS). Příští rok by to však mohlo být jinak.

Podle korejského webu THE ELEC, citovaného serverem GSMArena.com, Samsung OIS pravděpodobně přidá do hlavních fotoaparátů všech modelů řady Galaxy A, které hodlá vydat v příštím roce. Šlo by o bezprecedentní „demokratizaci“ této funkce, jež byla do letošního roku vyhrazena pouze vlajkovým lodím a několika „zabijákům vlajek“.

Pokud Samsung tento krok skutečně učiní, bude mít u svých modelů střední třídy důležitou rozlišující funkci ve svém boji s Xiaomi. Zařízení čínského smartphonového giganta ve srovnání s těmi od Samsungu obvykle vítězí cenou, s OIS by však smartphony korejského obra mohly mít v obrazové kvalitě fotografií (zejména pak v noci) navrch.

Na druhou stranu je otázkou, kolik lidí vlastně ví, co to optická stabilizace obrazu je a proč je důležitá, a kolik lidí by si vybralo telefon jen na základě této specifické funkce. Web také poznamenává, že fotoaparát s OIS je zhruba o 15 % dražší než fotoaparát bez této funkce.

A co vy? Jakou roli pro vás při výběru telefonu hraje právě OIS? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější