Zavřít reklamu

Samsung v Česku spustil prodej hodinek Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic, prvních modelů hodinek, které podporují platbu přes platformu Google Pay. Majitelé nových chytrých hodinek od Samsungu tak mohou nechat peněženku, kartu i mobilní telefon doma, a přesto platit bezkontaktně.

Bezkontaktní platby prostřednictvím služby Google Pay umožňuje nový operační systém hodinek Wear OS Powered by Samsung, který vznikl spoluprací Samsungu a Googlu. Platforma Wear OS je součástí rozsáhlého ekosystému a podporuje jak služby Galaxy (SmartThings nebo Bixby) a známé aplikace jiných výrobců (Adidas Running, Calm, Strava nebo Spotify), tak samozřejmě služby Googlu (jako je aplikace Mapy Google nebo právě Google Pay).

Právě Google Pay je v chytrých hodinkách dlouho očekávanou novinkou, která razantně zvyšuje platební komfort a flexibilitu jejich uživatelů. Česko je přitom ve využívání bezkontaktních plateb dlouhodobě na špičce Evropy. Potvrdila to například statistika společnosti Mastercard z roku 2018, podle níž platí bezkontaktně 9 z 10 Čechů. Podle průzkumu České bankovní asociace z roku 2020 tento trend ještě více podpořila pandemie koronaviru. Tehdy začali bezkontaktní platbu využívat i ti, kteří se jí do té doby z nějakého důvodu vyhýbali.

Chytré hodinky Galaxy Watch 4 jsou u nás dostupné v černé, zelené, růžovo-zlaté nebo stříbrné barvě, model Watch 4 Classic v černé a stříbrné. Galaxy Watch 4 se ve velikosti 40 mm prodávají za 6 999 Kč, ve velikosti 44 mm za 7 599 Kč, 44mm varianta s LTE pak stojí 8 999 korun. 42mm varianta Galaxy Watch 4 Classic vyjde na 9 499 korun, 46mm varianta stojí 9 999 korun a 46mm varianta s LTE se prodává za 11 499 korun.

Související články

Dnes nejčtenější