Zavřít reklamu

Samsung pokračuje ve vydávání srpnového bezpečnostního patche na další zařízení. Jedním z jeho nejnovějších adresátů je loňský tablet střední třídy Galaxy Tab A7, konkrétně jeho LTE verze.

Nejnovější aktualizace pro Galaxy Tab A7 LTE nese firmwarovou verzi T505XXU3BUH3 a v této chvíli je distribuována v různých zemích Evropy, včetně Česka, Slovenska, Polska, Maďarska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Francie, Itálie, Španělska nebo Velké Británie.

Srpnová bezpečnostní záplata opravuje téměř čtyři desítky exploitů, z nichž dva byly označeny jako kritické a 23 jako vysoce nebezpečné. Tyto zranitelnosti byly nalezeny v systému Android, tudíž je opravil sám Google. Kromě toho patch obsahuje i opravy dvou vulnerabilit objevených ve smartphonech Galaxy, jež opravil Samsung. Jedna z nich byla označena jako vysoce nebezpečná a týkala se opětovného použití inicializačního vektoru, druhá byla podle Samsungu málo nebezpečná a týkala se paměťového exploitu UAF (Use After Free) v ovladači conn_gadget.

Vzhledem k tomu, že se měsíc chýlí ke konci, Samsung by měl v nejbližších dnech začít vydávat zářijový bezpečnostní patch.

Související články

Dnes nejčtenější

.