Zavřít reklamu

V éteru se objevila první rozborka nového ohebného telefonu Samsungu Galaxy Z Fold 3. Vyplývá z ní, že jeho hardware je komplexnější, než si někteří mohli myslet.

Video s rozborkou třetího Foldu začíná odstraněním zadního plátu a odpojením vnějšího displeje, čímž se odhalí „vnitřnosti“ zařízení včetně dvou baterií, které je pohánějí. Odstranění vnější obrazovky je podle videa poměrně přímočaré a nepříliš komplikované, zde však dobré zprávy končí. Pod bateriemi se nachází další deska, která má na starosti podporu dotykového pera S Pen.

Po odstranění vnějšího displeje se objeví 14 šroubků Phillips, které drží „vnitřnosti“ telefonu pohromadě. Když jsou odstraněny i ty, je možné odpojit jednu z desek, která drží selfie kamerku pro vnější displej, a poté vyjmout baterii.

Rozebrání levé strany Foldu 3, kde se nachází systém (trojitého) fotoaparátu, je podle všeho ještě složitější. Po odstranění bezdrátové nabíjecí podložky je nutné odšroubovat celkem 16 šroubků Phillips, aby bylo možné se dostat ke dvěma deskám. Základní deska, kde „sedí“ procesor, operační paměť a vnitřní paměť, má vícevrstvý design. Tento design Samsung zvolil proto, aby základní deska mohla pojmout nejen „mozek“ nového Foldu, ale také tři zadní fotoaparáty a poddisplejovou selfie kamerku. Vlevo a vpravo od desky našly své místo 5G antény s milimetrovými vlnami, které lze snadno odstranit.

Pod základní deskou se nachází druhá sada baterií, pod níž se ukrývá další deska, kde „sídlí“ USB-C nabíjecí port telefonu. K odstranění ohebného displeje je nejprve potřeba zahřát plastové okraje zařízení a poté je odpáčit. Skládací obrazovku je pak nutné jemně odpáčit ze středního rámu. Samotné odstranění ohebného displeje video neukazuje, zřejmě proto, že pravděpodobnost, že by se během tohoto procesu rozbil, je velmi vysoká.

Galaxy Z Fold 3 disponuje voděodolností podle standardu IPX8. Je tak logické, že jeho vnitřní části jsou přilepené vodotěsným lepidlem, které lze po zahřátí snadno odstranit.

Celkově došel YouTube kanál PBKreviews, který s videem přišel, k závěru, že třetí Fold je velmi komplikované opravit, a dal mu známku opravitelnosti 2/10. Dodal k tomu, že opravy tohoto smartphonu budou časově velice náročné. S ohledem na to, že jde o jeden z technologicky nejvyspělejších telefonů na trhu, však tento závěr není nijak překvapivý.

Související články

Dnes nejčtenější

.