Zavřít reklamu

Již nějakou dobu se v éteru objevují nejrůznější neoficiální informace o příští vlajkové řadě Samsungu Galaxy S22. Nyní se svou troškou do mlýna přispěl uznávaný leaker Ice universe, který odhalil údajné parametry displejů, fotoaparátů a baterií jednotlivých modelů.

Podle Ice universe bude základní model S22 disponovat LTPS displejem s velikostí 6,06 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, trojitým fotoaparátem s rozlišením 50, 12 a 12 MPx (druhý by měl mít širokoúhlý objektiv a třetí pak teleobjektiv s 3x optickým zoomem) a baterií s kapacitou 3800 mAh.

Model S22+ prý dostane do vínku LTPS obrazovku s úhlopříčkou 6,55 palců, rozlišením FHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, stejnou sestavu fotoaparátů jako základní model a baterii s kapacitou 4600 mAh.

A konečně, nejvyšší model řady – S22 Ultra – má být vybaven LTPS displejem s velikostí 6,81 palců, rozlišením QHD+ a opět 120Hz obnovovací frekvencí, čtverným fotoaparátem s rozlišením 108, 12, 12 a 12 MPx (druhý by měl mít ultraširokoúhlý objektiv, třetí a čtvrtý pak teleobjektiv s 3x, resp. 10x optickým přiblížením) a baterii s kapacitou 5000 mAh.

Ice universe se ve svém příspěvku na sociální síti Weibo ještě zmiňuje o tom, že příští vlajková řada Samsungu bude mít „modifikovaný“ design letošní řady, konkrétní detaily však neuvedl.

Podle předchozích leaků bude řada Galaxy S22 používat čipsety Snapdragon 898 a Exynos 2200, přičemž na většině trhů by měly být dostupné modely s prvním zmíněným čipem. Spekuluje se také o tom, že řada by mohla podporovat rychlé nabíjení s výkonem 65 W, což by bylo velké zlepšení oproti letošní řadě, která nabízí maximálně 25W nabíjení. Uvedena na scénu bude podle všeho na začátku příštího roku.

Související články

Dnes nejčtenější

.